Szkoła w Ruchu
Na W&łasne Konto
Projekty unijne, w których uczestniczymy
TELEFONY ZAUFANIA DLA DZIECI

Czarna Górna 126
38-710 Czarna

Tel. sekretariat: 13 461 90 45
Tel. dyrektor: 13 461 92 27

E-mail: zssdyrektor@gmail.com
Oferta turystyczna
Prezentacja naszej szkoły (plik pdf 5,81MB)
Czarna to wieś gminna w powiecie bieszczadzkim, pomiędzy pasmami Żukowa i Ostrego, w dolinie potoku Czarnego. Jest to teren górzysty, pokryty lasami i podgórskimi łąkami, bogaty w różnorodne gatunki flory i fauny.

W pobliżu znajduje się Zalew Soliński - największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce.

Brak zakładów przemysłowych gwarantuje zdrowe i świeże powietrze oraz wodę bez zanieczyszczeń.

Budynek szkoły usytuowany jest w centralnej części wsi, ok. 500m od przystanku PKS oraz sieci sklepów, poczty, urzędu gminy, Ośrodka Zdrowia i apteki. Wyposażony jest w centralne ogrzewanie, ciepłą wodę, natryski. Do dyspozycji wynajmujących jest kuchnia, jadalnia, nowoczesna hala sportowa, sprzęt TV, stół pingpongowy. Wieloosobowe sypialnie w izbach lekcyjnych.

W pobliskim miasteczku (17 km) Ustrzykach Dolnych, znajduje się kryta pływalnia, wyciągi narciarskie oraz muzeum przyrodnicze o bardzo bogatych zbiorach.

W miejscowości Czarna żyje i pracuje wielu twórców bieszczadzkich, których prace można podziwiać w domach prywatnych i galeriach. Znajduje się tu również zabytkowy kościół będący niegdyś cerkwią greckokatolicką, w którym zachował się kompletny ikonostas. Po terenie gminy można poruszać się szlakami spacerowymi i rowerowymi prowadzącymi wzdłuż sieci cerkwi i kapliczek bieszczadzkich.

W Gminie Czarna znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych oraz stadniny koni huculskich i innych.